Odos vėžio tyrimai

Odos vėžys – tai vis dažniau pasitaikanti liga, kurios ankstyvas aptikimas gali išgelbėti gyvybę. Dėl to odos vėžio tyrimas reikia darytis ir profilaktiškai, ir kilus vos menkiausiam ligos įtarimui. Tą daryti reiktų mažiausiai kartą per metus, o padidėjusią riziką turintiems žmonėms – dukart per metus.
Ištirti, ar žmogus neserga odos vėžiu, galima keliais būdais:

Labaratoriniais tyrimais;
Biopsija;
Siaskopija;
Morfologiniai tyrimai.

Laboratoriniai tyrimai – šlapimo ir kraujo analizės duomenys gali suteikti nemažai informacijos apie vėžio poveikį organizmui, jei tiriamas žmogus juo serga;

Siaskopija – tai nauja, neskausminga, neinvazinė tyrimų technologija, kuri parodo, ar tiriamas pacientas serga melanoma. Siaskopijos metu tiriamas apgamas nuskenuojamas, o tuomet kompiuterio pagalba įvertinama jo būklė bei aptinkama vieta, kurioje yra vėžio ląstelių. Taip pat šis tyrimas padeda gydytojui parinkti tinkamiausią gydymą. Procedūra trumpa, trunka apie 20 sek.

Morfologiniai tyrimai – po apžiuros, esant klinikiams įtarimams del odos vežio – atliekama biopsija ir morfologinis (histologinis) tyrimas, po kurio yra nustatoma galutinė diagnozė.

Biopsija – jos metu gali būti imamas navikinio audinio mėginys arba šalinamas pats navikas. Tuomet mėginys tiriamas mikroskopu, tokiu būdu galima išsiaiškinti, ar vėžinės ląstelės auga greitai.